Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym - półmetek w Osieku

W dniach 28-30.09.2012 na szosie 214 pomiędzy  Warlubiem a Osiekiem odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI W JEŹDZIE DWÓJKAMI NA CZAS ORAZ W JEŹDZIE DRUŻYNOWEJ NA CZAS. Trasa Warlubie Osiek Warlubie liczyla 40 km. Na południowym zjeździe z szosy 214 do Osieka był półmetek.

Jedna z drużyn uczestniczących w mistrzostwach zamieszkała na czas mistrzostw w naszej stanicy.  Zawitali już 27 wrzesnia. Mili sympatyczni, zawodnicy i trenerzy z LKKS Górnik Wałbrzych. Jednym z opiekunów  był trener Sławek Nowicki,  który wychował dwóch olimpijczyków - Dariusza Baranowskiego i Radosława Romanika.

Zaraz po przyjeździe, obiado-kolacją powitała ekipę Lenka. Przygotowane przez nią wszelkie posiłki domowe: śniadana, obiady, kolacje były zjadane  z wilczym apetytem. Wczesnym wieczorem jeszcze przezd snem zawodnicy rozpoczęli intensywne treningi. Zadziwiające było to, że młodzi zawodnicy zasypiali na komendę trenera o godzinie 22. Prawdziwa "kindersztuba".

Piątek - pierwszy wyścig. Z rana trenerzy i zawodnicy przeglądali  rowery, czyścili je i smarowali. Z opowieści wynika , że ekipa LKKS Górnik Wałbrzych to faworyci. Niestety w trakcie wyścigu, po nawrotce w Osieku, "naszemu" zawodnikowi wybuchła opona. W wyniku tego zdarzenia nasi goście stracili miejsce na podium. Prędkości rozwijane przez zawodników oscylowaly w granicach 40 km/h. Jako ciekawostkę podaję link do wyników. kliknij tutaj

Poniżej kilka zdjęć:

 

Mistrzostwa Polski na szosie 214 Osiek Warlubie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook