Gdynia - Gotlandia via Olandia, VIII Bałtycki Rejs Kociewiaków

Gdynia - Gotlandia via Olandia, termin 10 sierpień do 17 sierpień, koszt  1400 zł.
Rejs non profit po kosztach. Jacht 41 stóp, 4 kabiny x 2 os. Są jeszcze wolne miejsca.

Popłyniemy jachtem typu Cobra 41.

 Jacht , którym już pływaliśmy kilkukrotnie. Szybki, dobry do manewrowania w portach. Z 3 refami na grocie co daje duże mozliwości doboru powierzchni ożaglowania w zależności od siły wiatru.

BRAK MIEJSC !!!

Procedura zapisu na rejs:

 1.  Zadzwonić  513 418 709 z zapytaniem czy są jeszcze wolne miejsca na rejs lub napisać maila na afiryn@wp.pl o treści "Witam jestem chętny do udziału w VIII Bałtyckim Rejsie Kociewiaków"". Po odpowiedzi wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł (wpisowe). Możliwość kontaktu przez facebooka i messengera.
 2. Tworzę grupę kontaktową i kontaktujemy się mailami, jednocześnie informując całą załogę o różnych sprawach dotyczących rejsu (np. o dodatkowych szkoleniowych zajęciach z nawigacji w Osieku, pomocy w transporcie itp.). Każde pytanie do mnie czy też do któregoś z was, wysyłamy do całej grupy.

Terminy wplat. 

Wpisowe Zaliczk
a za rejs 500 zł termin marzec 2019. 
 
II rata 
500 zł  temin wplaty 
do 30 kwietnia.
III rata 400 zł do 30 czerwca.  

Po wpłacie Wpisowe Zaliczkw tabeli załogi zmieniam wpis na "zajęte" wraz z imieniem i pierwszą literą nazwiska. 


Konto do wpłat
 

Andrzej FIRYN


82 8342 0009 0008 6958 3000 0001

Przy dokonywaniu wplat należy wpisać tytułem " za VIII Bałtycki Rejs Kociewiaków. imię i nazwisko.........., adres kontaktowy..........................",

 

UWAGA! W przypadku rezygnacji z rejsu, zwrot wpłat nastąpi tylko i wyłącznie po znalezieniu na swoje miejsce innego chętnego. Przy czym zawsze tworzę listę rezerwową. Jak jest z kogo.  Na pytania co zabrać:

 1. Do spania: śpiwór, podusia, prześcieradełko, kocyk dla zmarźluchów no i dresik lub piżamka. Przypominam, że na jachcie jest webasto, czyli ogrzewanie jachtowe.
 2. Do jedzenia:  apetyt, sztućce, kubek termiczny z rączką, ściereczka do naczyń.
 3. Do ubrania: buty do wnętrza do jachtu(papucie, sandałki,) buty odporne na wodę, buty do maszerowania i jeżdżenia rowerem, bielizna, odzienie wierzchnie, odzienie nieprzemakalne, okulary przeciwsłoneczne, rękawiczki, czapka zimowa na noc, kalesony albo getry. Na jachcie, po jego pokładzie, poruszamy się w butach z niesmolącą podeszwą (taką co nie zostawia śladów). Ciuchy pakować w woreczki foliowe , następnie w torbę podróżną. Nie zabieramy walizek. Na  walizki nie ma miejsca. Przesąd żeglarski mówi, że parasolka i walizka, przynoszą pogodowego pecha.
 4. Środki czystości: chusteczki nawilżane (przypominam,  że tych chusteczek nie wyrzucamy do toalety-naprawa zatkanej-na koszt sprawcy), szczoteczka do zębów w etui, mydło w płynie pod prysznic - małe na 2 tygodnie, ręcznik. Klamerki do przypinania prania.
 5. Techniczne: latarka czołówka, scyzoryk surwiwalowca.
 6. Na dolegliwości żołądkowe od choroby morskiej: różne środki począwszy od imbiru, awiomarin, dla umierających na chorobę morską lekarstwo o nazwie TOREKAN. To musi przepisać lekarz.
  Podobno picie, codziennie już tydzień przed rejsem herbaty z imbirem oraz w rejsie, łagodzi skutki bujania na morzu.
 7. Medycyna: Jakieś środki przciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, bandaż, plaster itp. Własne leki czyli zapas leków używanych codziennie. Najlepsza rada to, UWAŻAĆ NA SIEBIE.
 8. Karta europejskiego ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ. Załatwia się w NFZ.
 9. Można mieć własną kamizelkę asekuracyjną.

          

           Na jachcie serwuję swojskie jadło. No i wyroby wędliniarskie Made in Jendrek.  Półprodukty obiadowe przygotowuje                     Lena  w naszej Agroturystycznej Stanicy Żeglarskiej. 

Prowadzący ma w zwyczaju, nie karmić załogi produktami z fabryk chemiczno spożywczych. 


       Tuż przed zamusztrowaniem na jacht należy uiścić u kapitana czyli Jendrka opłatę Kaucję w wysokości 700 zł. Kapitan kaucję wpłaca armatorowi. Jest ona zabezpieczeniem finansowym na poczet niezamierzonych strat nie objętych ubezpieczeniem.  Kaucja do zwrotu po zakończeniu rejsu.

Z kaucji pokrywa się straty spowodowane np. niesubordynacją załoganta. Czyli. Jeżeli załogant pobierze kamizelki lub szelki a je zgubi to z kaucji zwrotnej odliczam. Lub będzie bawić się racami i dla zabawy odpali,  z kaucji zwrotnej odliczam koszt zakupu nowej. Jeżeli wrzuci podpaski czy też husteczki higieniczne do kingstona i zatka tzn popsuje się wirnik potrącam koszt naprawy i części zamiennych. Jeżeli wyrzuci do zlewozmywaka resztki jedzenia lub śmieci odliczam za koszt naprawy. Niewykonywanie zgodnie z poleceniami kapitana w trakcie manewrów portowych i z tego powodu awarie to też potrącenie z kaucji. Zużycie  paliwa powyżej 40 litrów to również dodatkowy koszt potrącany równo od każdego załoganta z kaucji. Ponieważ to będzie sierpień nie będzie trzeba używać ogrzewania czyli już na starcie oszczędzamy paliwo. W zeszłym roku rejs na pólnocne okazał się rejsem w upałach prawie bezwietrzej pogodzie. Zrobiliśmy Hellgoland na silniku. Dopłata do paliwa wyniosła na głowę pzwie po 300 zł. 

      Przypominam o obowiazku posiadania ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ. Można załatwić przez internet lub osobiście we właściwym ze względu zamieszkania oddziale NFZ. Załatwiajcie wcześniej bo troszku czasu to trwa.

          Jeżeli wędkujecie weźcie wędki. Jest szansa zwędkować nie tylko  dorsza, lecz bellonę i łososia. Na podstwie wskazań                   batymetrycznych napływam i trafiam w górki, dołki i skarpy gdzie żerują dorsze. Ryby sprawiam w  5 sekund, filetuję                       w 15 sekund. Robię smażone, duszone , gotowane, marynowane, sałatkę z dorsza. Na Bałtyku najczęściej łapią się                            dorsze, łososie i belony.  
           Wyprawa ze mną na morze to nie tylko przyjemnośc żeglowania ale również przyjemność dla podniebienia. 
           Ponadto osobiście polecam regionalne smakołyki w odwiedzanych portach.

 


Tak jak co roku udzielam informacji mailem afiryn@wp.pl lub telefonicznie 513 418 709.


 

 

Lista załogi: VIII Rejs Kociewiaków

kpt

I-szy

II-gi

III-ci

Załoga

Załoga

Załoga

Załoga

zajęte zajęte zajęte zajęte wstępnie zajęte zajęte zajęte

Jendrek F

Emil Sz

Wojtek J

Zenek F  Dorota P Ariel B Lucyna G Wojtek Ch

 Jakie jeszcze w 2019 roku wyprawy  morskie proponuje Jendrek?

     
W terminie 8 czerwiec do 15 czerwiec 2019  Po ustaleniach wyszło Swinoujście - Penemunde - Rugia (Sasnitz - Stralsund) Świnoujście.

Jest to żeglarski wstęp do wypraw morskich. Można  sprawdzić, „czy zostajecie na bajorkach czy pływacie dalej gdzie nie widać brzegu.”
W trakcie rejsu nawigacja i locja w pigułce. Praca na mapie. Obsługa GPS, radio morskie, system navtex, system manewrowanie na silniku 10 m jachtem. Jacht Bawaria Cruiser 37. Miejsc już brak.
Koszt  tej wyprawy to 1500 zł.    

     Tak jak zawsze jestem otwarty na nowe pomysły. Mając czas, mogę poprowadzić rejsy zorganizowane przez was.

 

 

Żegluję już 41 lat, w tym  po morzu 28  a jako kapitan na morzu 25. 

Pozdrawiam

Jendrek
kontakt:    kom. 513 418 709

                  mail: afiryn@wp.pl

 

 W przyszłym 2020 roku proponujemy: 

"Przedsmak morza dla młodzieży" II połowa lipca

"Runda dookoła Bornholmu" koniec czerwca

"IX Bałtycki Rejs Kociewiaków"  I połowa sierpnia

 

 
 

 

Facebook