Rejs Na Zatokę Gdańską - Vector 10

Ahoj Żeglarze. Tym razem rejs na przedsionek morza. Zapraszam na Zatokę Gdańską. Start i meta naszego rejsiku w Gdyni. Termin 10.06. - 15.06.2020. Popłyniemy do trzech portów. Jeżeli dopisze pogoda zawiniemy ównież do Władysławowa. Portu otwartego morza.
Jacht Vector 10. 

 

Ostatecznie o trasie, w zależności od prognozy pogody, czyli siły i kierunku wiatru, po przedłożeniu załodze argumentów za i przeciw, zdecydujemy z ekipą w dniu startu.

Rejs skalkulowany li tylko i wyłącznie po kosztach. Non profit. W cenę rejsu wkalkulowałem czarter jachtu i jego sprzątanie. 650 zł/os. 

Wyżywienie 140 zł.  Jemy na jachcie.  Nie łazimy po knajpach.

Kasa statkowa do rozliczenia. 100 zł/os z której pokrywamy postoje w potach, toalety i prysznice oraz paliwo do disel grota.

Razem daje nam to 650 + 140 + 100 = 890 zł/os.


Zapewniamy jedzonko w trakcie rejsu.  Zaprawy na rejs robimy własnoręcznie w naszej Agroturystycznej Stanicy Żeglarskiej  z naszych plonów.  Razem z żoną Leną  przygotowujemy prowiant na rejs. Swojskie szyneczki, wędzone sery, kiełbaski, pasztety, jedzonko wiejskie w słoiczkach do odgrzania.

Jeżeli wędkujecie, weźcie wędki. Dorsze sprawiam w  3 sekundy, filetuję w 10 sekund. Robię smażone, duszone , gotowane, marynowane.
 Wyprawa ze mną na morze to nie tylko przyjemnośc żeglowania ale również przyjemność dla podniebienia oraz zdobywanie wiedzy i praktyki morskiej. Rejs nie tylko turystyczny lecz również stażowy i szkoleniowy. W trakcie rejsu nauczam: nawigowania, przepisów, pracy na mapie, obsługi klasycznych przyrządów nawigacyjnych, różnych technik nawigacji, nowych i starych.

 

Czym płyniemy? Jachtem Vector 10Jacht spory, bezpieczny, sprawdzony przez moich kolegów kapitanów. Zachwalany. 

Procedura zapisu na rejs:

  1.  Zadzwonić  513 418 709 z zapytaniem czy są jeszcze wolne miejsca na rejs. Napisać maila potwierdzającego zgłoszenie na adres afiryn@wp.pl  Podając swoje dane imię i nazwisko,datę urodzenia, stopień żeglarski.
  2. Po otrzymaniu  pozytywnej odpowiedzi, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500zł.  Wysłać mailem zawiadomienie o wpłacie, a w nim niezpomnieć o wpisaniu tytułem : REJS NA ZATOKĘ GDAŃSKĄ  oraz od kogo. Czyli kto wpłaca.  Konto do wpłat: BS Skórcz Andrzej FIRYN 82 8342 0009 0008 6958 3000 0001
  3. Tworzę grupę kontaktową i kontaktujemy się messengerem, jednocześnie informując całą załogę o różnych sprawach dotyczących rejsu (np. o zajęciach z nawigacji w Osieku, pomocy w transporcie do Gdyni itp.). Każde pytanie do mnie czy też do któregoś z was, wysyłamy do całej grupy.
  4. O zapisie na rejs decyduje data wpływu zaliczki i data wstępnej rezerwacji.
  5. Może się zdarzyć, że zrezygnujecie z rejsu w trakcie jego organizacji juz po wpłacie zaliczki, lub kolejnej wpłaty. Wówczas zwrot  nastąpi po znalezieniu na swoje miejsce nowego członka załogi w swoje mmiejsce.
     

Tuż przed zamusztrowaniem na jacht należy uiścić u kapitana  opłatę Kaucję w wysokości 700 zł/os. Kapitan Kaucję wpłaca armatorowi. Jest ona zabezpieczeniem finansowym na poczet niezamierzonych strat.  Kaucja, o ile nie będzie start, do zwrotu po zakończeniu rejsu.

Z kaucji pokrywa się straty spowodowane np. niesubordynacją załoganta. Czyli. Jeżeli załogant pobierze kamizelki lub szelki a je zgubi to z kaucji zwrotnej odliczam. Lub będzie bawić się racami i dla zabawy odpali,  z kaucji zwrotnej odliczam koszt zakupu nowej. Jeżeli wrzuci podpaski czy też husteczki higieniczne do kingstona i zatka tzn popsuje się wirnik potrącam koszt naprawy i części zamiennych. Jeżeli wyrzuci do zlewozmywaka resztki jedzenia lub śmieci odliczam za koszt naprawy. Niewykonywanie zgodnie z poleceniami kapitana w trakcie manewrów portowych i z tego powodu awarie to też potrącenie z kaucji. Zużycie  paliwa powyżej 40 litrów to również dodatkowy koszt potrącany równo od każdego załoganta z kaucji. Ponieważ to będzie sierpień nie będzie trzeba używać ogrzewania czyli już na starcie oszczędzamy paliwo. Dwa lata temu niestety trza było w sztormie pod wiatr przez 2 x po półtora doby podpierać się silnikiem i dopłata za paliwo wyniosła 500 zł podzielona równo pomiędzy załogę. Ogrzewanie webasto działało również pełną parą.

Po rejsie wystawiam załodze tzw opinie z rejsu,  które należy gromadzić w celu uzyskania wyższych stopni żeglarskich.
 

 

REZERWACJA MIEJSC S/Y Vector 10
10 czerwcado 14 czerwca

 

kpt

ZAJĘTE

JENDREK

I-SZY

ZAJĘTE

NORBERT

II-gi

ZAJĘTE

HANKA
 

załoga

ZAJĘTE

KACPER

załoga

ZAJĘTE

PIOTR

załoga

ZAJĘTE

MIŁOSZ

 

 

 

 

 

 

 

Terminy wpłat należności za rejs:

29 kwietnia 500 zł

15 maja 390 zł

 

BS Skórcz
Andrzej Firyn
82 8342 0009 0008 6958 3000 0001

 

Wynegcjowałem aneks do umowy czarteru. O ile nie będzie można zrealizować rejsu w ustalonym terminie z powodu koronowirusa rejs zostanie zrealizowany w innym terminie. Messengerem przesłałem wam aneks. Pozdrawiam Andrezj FIRYN

Facebook