Zgrupowanie żeglarskie dla dzieci i młodzieży, w terminie 01.07. - 14.07. Egzamin 14 lipca.

Stacjonarne Zgrupowanie Szkoleniowe dla młodzieży z rodzicami, przygotowujące do złożenia egzaminu na żeglarza jachtowego.  Tylko 1320 zł.
Od wielu lat corocznie w Osieku nad jeziorem Kałębie  zwanym Morzem Kociewskim, odbywają się szkolenia żeglarskie w  przyjacielskiej rodzinnej atmosferze.
Kameralny nastrój, ograniczona ilość uczestników  zapewniają spokój oraz bezproblemową koncentrację potrzebną do wchłaniania tajemnej wiedzy żeglarskiej. Dzięki temu "... szczury lądowe przekuwamy w wilki morskie...". 

Nasza kadra z wieloletnim dośwadczeniem, szkoleniowym i instruktorskim, zapewnia wysoki poziom nauczania.  

Instruktorzy szkolą już od dobrych kilku a niektórzy nawet kilkudziesięciu lat. Żeglują po wodach śródlądowych i morskich. Prowazą zajęcia na jachtach typu Omega, Orion, Venus, Sasanka. Nauczamy nie tylko manewrowania jachtem pod żaglami lecz również na silniku przyczepnym o mocy 5 lub 8 KM i jego obsługi.

W trakcie szkoleń teoretycznych posiłkujemy się materiałami w formie elektronicznej oraz  filmami. Udostępniamy linki do różnych źródeł tajemnej wiedzy z których można korzystać podczas poszerzania wiadomości.
Zapewniamy miłą, sympatyczną, acz wymagajacą kadrę szkoleniową. Zapewniamy jachty żaglowe, sprzęt ratunkowy i asekuracyjny. Zapewniamy maximum wiedzy za minimum kasy.
Dzieci nie przystępujące do egzaminu szkolą się dodatkowo na optymistach i kajakach. Uczą się wiosłować, pagajować, żeglować na pych. Uczymy również pływać na burłaka. Chcecie się dowiedzieć co to? Zapraszamy do nas.

     Wykłady teoretyczne zawsze są uzupełniane wspomnieniami i odnoszone do realnych zdarzeń. Również p
odczas posiłków instruktorzy opowiadają o własnych żeglarskich przygodach z mórz i oceanów. Mozna porównać, jak się ma praktyka do teori. Można wchłonąć maximum wiedzy praktycznej. 
W czasie wolnym od nauki odbywają się również ogniska i spotkania z ciekawymi ludźmi. Mozna u nas spotkać marynarzy floty handlowej i wojennej, sławy żeglarstwa polskiego i międzynarodowego. Dzielą się oni swoimi przygodami i wspomnieniami.

W każdym pomieszczeniu w miejscu zakwaterowania jest  wifi. Telefony komórkowe można używać tylko poza zajęciami. W szczególnności poza zajęciami praktycznymi na wodzie. Niejeden smartfon leży na dnie jeziora. Instruktorzy podczas zajęć teoretycznych, mogą zalecić korzystanie z nowoczesnych środków komunikacji elektronicznej. Np podczas nauki odbioru prognoz pogody, analizowania map synoptycznych, burzowych, odczytów radarowych itp.

Szkolimy wg procedór szkoleniowych PZŻ. Program szkolenia do pobrania http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/system-szkolenia-pzz/

Całodzienne wyżywienie w tym słodkie podwieczorki przygotowuje Pani Lena. Domowe posiłki Pani Leny słyną z wyrafinowanego smaku. Przypominają smak jak dawniej od babci. Działamy w oparciu o agroturystykę więc nasze własne wyroby: nabiał, wedliny, owoce i warzywa z przydomowych upraw podnoszą wartość zdrowotną i odżywczą każdego posiłku.

Na jachtach podczas zajęć, zapewniamy napoje chłodzące (woda mineralna gazowana lub nie gazowana).

     Dojazd do Agroturystyczenj Stanicy Żeglarskiej FIRYN w Osieku we własnym zakresie. Do GPS-a należy wpisać: 83-221 Osiek, ul. Wyzwolenia 8

Uczestnik, powinien stawić się najpóźniej do godziny 09.00 w dniu rozpoczęcia kursu. Istnieje możliwoś zakwaterowania i wyżywienia, wieczorem dzień wcześniej w godzinach 17-00 do 19.00, bez dodatkowej opłaty. Kolacja o 19.00.
O przyjeździe uczestnika dzień wcześniej, proszę zawiadomić organizatora najpóźniej do 25 czerwca.

Najnowsze przepisy nie wymagają od żeglarzy umiejętności pływania wpław.  Lecz Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego na naszych szkoleniach, wymaga od uczestników minimum umiejętności, czyli przepłynięcia 100 m jakimkolwiek stylem na brzuchu lub na plecach, nurek i przepłynięcie 5 m pod wodą. Umiejętność pływania wpław, sprawdzamy podczas testu pływackiego, pierwszego dnia zgrupowania niezależnie od pogody.
Osoby, które zaliczą test pływacki żeglują podczas szkolenia w kamizelkach asekuracyjnych. Osoby, które nie zaliczą testu pływackiego żeglują w pasach ratunkowych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                          kamizelka asekuracyjna                                                                  pas ratunkowy                                                                   

 

 Tak wygląda Harmonogram zajęć:

 • 07:30 - pobudka, toaleta poranna, klar w pokojach,

 • 08:00 - rozgrzewka poranna , kąpiel w jeziorze - obowiązkowa,

 • 08:45 - śniadanie, komunikaty szkoleniowe,

 • 09:30 - zajęcia szkoleniowe praktyczne, 

 • 13:30 - obiad,

 • 14.00 - nauka własna,

 • 15:00 - zajęcia szkoleniowe praktyczne,

 • 18:30 - kolacja,

 • 19:00 - zajęcia teoretyczne,

 • 21:00 - nauka własna,

 • 22:30 - cisza nocna.

  Tematyka zajęć planowanych danego dnia, jest podawana podczas śniadania. Podczas posiłków omawiamy wszelkie odstępstwa od harmonogramu. 
  Posiłki zaczynamy razem i kończymy razem. KWŻ-et, instruktorzy i uczestnicy szkolenia jedzą razem. 

   

Uczestnik przyjeżdżając na zgrupowanie powinien  posiadać:

 • Najważniejsza rzecz to chęć do nauki żeglowania.

 • Własny podręcznik "Żeglarz jachtowy  i jachtowy sternik morski" ( im nowsze wydanie tym mniej zmian , podręcznik rekomendowany przez Polski Związek Żeglarski) autorzy Kolaszewski i Świdwiński.

 • Odpowiedni ubiór na jacht, na ładną pogodę jak i na niepogodę. Miękkie obuwie nie smolące pokładu. Nie mogą to być klapki lecz mogą być sandały, koniecznie z paskiem z tyłu stopy. Tzw klapki lubią wpadać do wody, do tego ciągną ich właściciela za sobą ;)

Nakrycie głowy chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz deszczem.

 • Zeszyt do zapisywania mądrości żeglarskich

 • No i narzędzie do zapisywania tych mądrości.

 • Niepełnoletni zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka w kursie żeglarskim i uprawianie żeglarstwa. Rodzice zgodę na udział dziecka w kursie wypełniają na miejscu w Osieku.
 • Niepełnoletni legitymację szkolną, studenci legitymację studencką, pełnoletni dowód osobisty.
 • Kapcie do używania w kwaterach - pokojach gościnnych. Kosmetyki, kremy z filtrami UV, ręcznik.
 • Dla niepełnoletnich ubezpieczenie  NW obejmujące okres wakacji.
 • Ubezpieczenie zdrowotne.

 • Można mieć własny laptop, tablet itp.

 • Jeżeli nie chcesz korzystać z używanego sprzętu asekuracyjnego, można mieć własną kamizelkę asekuracyjną, dla osób nie umiejących pływać wpław, pas ratunkowy.

 • Obowiązkowo strój kąpielowy. W trakcie zgrupowiania, obowiązkiem są codzienne poranne rozgrzewki podnoszące umiejętność pływania wpław.

 • Niepełnoletni, wypełnione zezwolenie rodziców do uprawiania żeglarstwa pobrane ze strony Polskiego Żwiązku Żeglarskiego. To zezwolenie, obowiązkowo, niepełnoletni uczestnik musi przedłożyć komisji Egzaminacyjnej. 
   
  http://pya.org.pl/files//Druki/instruktorzy-egzaminatorzy/zgoda-rodzicow.pdf

    Nie zabierać glanów, desantów itp butów.

Koszt szkolenia łącznie z zakwaterowaniem i wyżywieniem 1320 zł. 

W koszt szkolenia nie jest wliczona opłata egzaminacyjna oraz opłata za wydanie patentu.

Ceny egzaminów pod linkiem: 
http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/cennik

 

Procedura zapisu na szkolenie.

Rozmowa telefoniczna z organizatorem 513 418 709, z zapytaniem czy są jeszcze miejsca. 
Po odpowiedzi TAK, mailem na adres afiryn@wp.pl poproszę o dane osoby chcącej uczestniczyć w szkoleniu:

 • imię , nazwisko,
 • data urodzenia lub Pesel,
 • adres zamieszkania,
 • dla osoby uczącej się, w jakiej szkole pobiera naukę , w której klasie,
 • imię i nazwisko rodzica lub opiekuna prawnego, jego adres jeżeli jest inny niż niepełnoletniego uczestnika,
 • numer kontaktowy, najlepiej numer komórki rodzica i niepełnoletniego uczestnika.

oraz  w tymże mailu tekst:

"zgłaszam udział (tutaj imię i nazwisko) w zgrupowaniu szkoleniowym na żeglarza jachtowego w terminie 01 lipiec - 14 lipiec 2019 roku w Agroturystycznej Stanicy Żeglarskiej Firyn w Osieku"

       
      Koszt  pobytu w naszej Agroturystyczenj Stanicy Żeglarskiej i uczestnictwo w kursie w powyższym terminie to 1320 zł.

Aby na mocno zarezerwować miejsce należy dokonać wpłaty zaliczki 30 %  to jest 396 zł.
 POTWIERDZENIEM REZERWACJI  MIEJSCA I UCZESTNICTWA W ZGRUPOWANIU
 JEST 
TYLKO I WYŁĄCZNIE DOKONANIE WPŁATY ZALICZKI

Wszelkie wpłaty dokonywać należy

Na  konto;

Andrzej FIRYN

BS Skórcz o/Osiek

82 8342 0009 0008 6958 3000 0001

z dopiskiem "ZALICZKA- WPISOWE za udział w Zgrupowaniu Szkoleniowym .........(tutaj imię i nazwisko uczestnika)"

Po wpłacie zaliczki prosimy o  maila lub sms-a informującego o wpłacie. Następnie, w terminie 7 dni roboczych,  potwierdzamy wpłynięcie zaliczki i rezerwujemy miejsce na mocno. 
Pamiętajcie: Ilość miejsc ograniczona, tylko 12 osób.  O zakwalifikowaniu się na zgrupowanie, decyduje kolejność wpłat zaliczek oraz dla niepełnoletnich wypełnienie przez rodziców osobiście przy organizatorze "Zgody na uczestnictwo dziecka w kursie w Agroturystycznej Stanicy Żeglarskiej FIRYN w Osieku".
Druk do pobrania tutaj.

Resztę należności należy wpłacić przelewem na powyższe konto lub  osobiście gotówką do dnia 12 czerwca 2018 roku. W przypadku rezygnacji, aby odzyskać wpłatę zaliczki należy poszukać na swoje miejsce nowego uczestnika w innym przypadku zaliczka przepada na rzecz szkolącego.

Od ceny 1320 zł można uzyskać zniżki:
100 zł dla harcerzy ZHP w StG,
100 zł za osobę dodatkową na szkolenie, przyprowadzoną ze sobą. Np rodzeństwo lub kolegę czy też koleżankę. Obowiązuje procedura zapisu jak wyżej,
100 zł dla mieszkańca gminiy Osiek,
100 zł za kolejne szkolenie, pobyt lub udział w imprezach organizowanych przez Agroturystyczną Stanicę Żeglarską FIRYN w Osieku.
Zniżki mogą się kumulować maxymalnie do 200 zł.

 

Egzamin jest przeprowadzany zgodnie z wytycznymi. Jak przystąpić do egzaminu? link http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/egzaminy/

 

                 Wymagany podręcznik:  

Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski z płytą CD, autorzy Kolaszewski i Świdwiński, jak najnowsze wydanie.
W Polsce, przepisy dotyczące żeglarstwa lub z nim powiązane, zmieniają się nawet dwa razy w roku :(

Zapraszam na

szkolenia żeglarskie, na szkolenia motorowodne

oraz żeglarskie rejsy morskie 

Andrzej FIRYN.

A tak było u nas na zajęciach szkoleniowych  wcześniej .

 

Szkolenie żeglarskieSzkolenie na holuSzkolenie żeglarskieSzkolenie żeglarskieZajęcia z ratownictwa

Facebook