Kociewskie rejsy na środek Bałtyku

Były już: Kociewski rejs z kulturą za pan brat, Kociewski rejs na wschód Bałtyku tym razem zapraszam na Kociewskie rejsy na środek Bałtyku,

15.08.-22.08.2015 Kołobrzeg - Bornholm , jachtem COBRA 41

22.08. - 29.08.2015 Kołobrzeg - Bornholm, jachtem COBRA 41

 Rejsy skalkulowane li tylko i wyłącznie po kosztach. Non profit. W cenę rejsu wkalkulowałem czarter jachtu, 40 litrów paliwa, wyżywienie w morzu, opłaty portowe.
Nie ma zarobku. Po prostu, trzeba popłynąć jachtem w morze przynajmniej raz w roku aby nie ocipieć na lądzie.

Tym razem rejs na północ od Polski. Start i meta naszego rejsu w Kołobrzegu. Popłyniemy dookoła Bornholmu z zawinięciem do trzech portów. Planuję połączyć rejs z jednodniowym zwiedzaniem wyspy na rowerach. Na Bornholmie planuję zawinięcie do Gudhjem, Hammerhaven, Hasle. Obok Bornholmu zawinięcie na wyspę Christianso.

Przecudna urokliwa wyspa, pełna muzeów, lokalnych atrakcji kulinarnych. Wspaniałych, smakowitych , nieznanych w Polsce wyrobów ze śledzia. Śledzia w koniaku, śledzia w curry, śledzia wędzonego na zimno o i na gorąco. Przysmak kapitanów - wędzone krewetki.

Ostatecznie o trasie, w zależności od prognozy pogody, czyli siły i kierunku wiatru, po przedłożeniu załodze argumentów za i przeciw, zdecydujemy z ekipą w dniu startu.

Osobiście prowadzę dwa rejsy na COBRZE 41 w terminie 15.08.-22.08.2015, oraz 22.08.-29.08.2015.
Zapewniam jedzonko w trakcie rejsu. Uwielbiam gotować. Jestem gotującym kapitanem, który nie czeka, aż ktoś inny zrobi papu. Codziennie od rana kręcę się po kambuzie. Preferuję ciepłe sniadanka, zupki mleczne, słodkie kanapeczki ze swojskim drzemkiem. Dżemiki robimy własnoręcznie w naszej Agroturystycznej Stanicy Żeglarskiej mieszczącej się w rodzinnym domku  z naszych własnych owoców.  Sam przygotowuję prowiant na rejs. Swojskie szyneczki, wędzone sery, kiełbaski, pasztety, jedzonko wiejskie w słoiczkach do odgrzania.

Jeżeli wędkujecie, weźcie wędki. Dorsze sprawiam w  3 sekundy, filetuję w 10 sekund. Robię smażone, duszone , gotowane, marynowane.
Wyprawa ze mną na morze to nie tylko przyjemnośc żeglowania ale również przyjemność dla podniebienia oraz zdobywanie wiedzy i praktyki morskiej. Rejs nie tylko nturystyczny lecz również stażowy i szkoleniowy. W trakcie rejsu nauczam: nawigowania, przepisów, pracy na mapie, obsługi klasycznych przyrządów nawigacyjnych, różnych technik nawigacji, nowych i starych.


Jachty  bezpieczne, sprawdzone przez moich kolegów kapitanów. Zachwalane. 

Procedura zapisu na rejs:

  1.  Zadzwonić  513 418 709 z zapytaniem czy są jeszcze wolne miejsca na rejs. Napisać maila potwierdzającego zgłoszenie na adres afiryn@wp.pl  Podając swoje dane imię i nazwisko,datę urodzenia, stopień żeglarski.
  2. Po otrzymaniu mailem zwrotnym pozytywnej odpowiedzi, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 600 zł w terminie dwóch tygodni. Wysłać mailem zawiadomienie o wpłacie, a w nim niezpomnieć o wpisaniu tytułem : zaliczka za Kociewski Rejs na środek Bałtyku 22.08.-29.08.2015 lub  Rejs na Bornholm15.08-22.08.2015 oraz od kogo. Czyli kto wpłaca.  Konto do wpłat: BS Skórcz Andrzej FIRYN 80 8342 0009 0015 7111 3000 0001
  3. Tworzę grupę kontaktową i kontaktujemy się mailami, jednocześnie informując całą załogę o różnych sprawach dotyczących rejsu (np. o zajęciach z nawigacji w Osieku, pomocy w transporcie do Kołobrzegu itp.). Każde pytanie do mnie czy też do któregoś z was, wysyłamy do całej grupy.
  4. O zapisie na rejs decyduje data wpływu zaliczki i data wstępnej rezerwacji.
  5. Może się zdarzyć, że zrezygnujecie z rejsu w trakcie jego organizacji juz po wpłacie zaliczki, lub kolejnej wpłaty. Wówczas zwrot  nastąpi po znalezieniu na swoje miejsce nowego członka załogi w swoje mmiejsce.
     

Tuż przed zamusztrowaniem na jacht należy uiścić u kapitana  opłatę Kaucję w wysokości 700 zł. Kapitan Kaucję wpłaca armatorowi. Jest ona zabezpieczeniem finansowym na poczet niezamierzonych strat.  Kaucja, o ile nie będzie start, do zwrotu po zakończeniu rejsu.

Z kaucji pokrywa się straty spowodowane np. niesubordynacją załoganta. Czyli. Jeżeli załogant pobierze kamizelki lub szelki a je zgubi to z kaucji zwrotnej odliczam. Lub będzie bawić się racami i dla zabawy odpali,  z kaucji zwrotnej odliczam koszt zakupu nowej. Jeżeli wrzuci podpaski czy też husteczki higieniczne do kingstona i zatka tzn popsuje się wirnik potrącam koszt naprawy i części zamiennych. Jeżeli wyrzuci do zlewozmywaka resztki jedzenia lub śmieci odliczam za koszt naprawy. Niewykonywanie zgodnie z poleceniami kapitana w trakcie manewrów portowych i z tego powodu awarie to też potrącenie z kaucji. Zużycie  paliwa powyżej 40 litrów to również dodatkowy koszt potrącany równo od każdego załoganta z kaucji. Ponieważ to będzie sierpień nie będzie trzeba używać ogrzewania czyli już na starcie oszczędzamy paliwo. Dwa lata temu niestety trza było w sztormie pod wiatr przez 2 x po półtora doby podpierać się silnikiem i dopłata za paliwo wyniosła 500 zł podzielona równo pomiędzy załogę. Ogrzewanie webasto działało również pełną parą.

Wyżywienie zapewnia kapitan z wyjątkiem dwóch posiłków w portach. Wówczas będziemy jeść lokalne potrawy. Czyli dwa obiady za swoje kieszonkowe. Jako kieszonkowe proponuję wziąć  DKK i kartę bankomatową  ;) 

Wstęp do muzeum kosztuje około 50 DKK, wypozyczenie roweru na cały dzień 70 DKK,  tani obiad 56 DKK, rybne wędzone jedzonko w Hasle lub Svaneke średnio 70 DKK, wędzone krewetki 1 kg 400DKK.

Na koniec rejsu wystawiam załodze tzw opinie z rejsu,  które należy gromadzić w celu uzyskania wyższych stopni żeglarskich.

REZERWACJA MIEJSC S/Y COBRA 41

 REJS NA BORNHOLM 15.08. - 22.08.2015

kpt

ZAJĘTE

JENDREK

I-SZY

WSTĘPNIE

 

II-gi

ZAJĘTE

WIOLKA B


 

III-ci

ZAJĘTE

ANDRIEJ A

załoga

ZAJĘTE

GLEB N

załoga

ZAJĘTE

IRINA O

 

załoga

ZAJĘTE

TATIANA N

załoga

ZAJĘTE

Beata B

 

    załoga

ZAJĘTE

Tomasz B

 załoga

ZAJĘTE

Julia B

 

 

REZERWACJA MIEJSC COBRA 41

KOCIEWSKI REJS NA ŚRODEK BAŁTYKU 22.08. - 29.08.2015

kpt

ZAJĘTE

JENDREK

I-SZY

ZAJĘTE

EMIL SZ

II-gi

ZAJĘTE

HANIA P

III-ci

ZAJĘTE

ANDRZEJ P

załoga

ZAJĘTE

WOJTEK J

załoga

ZAJĘTE

JAKUB Ś

załoga

ZAJĘTE

MIROSŁAW P

    załoga

ZAJĘTE

LUCY G

 załoga

ZAJĘTE

CEZARY P

 załoga

ZAJĘTE

ŁUKASZ S

 

  

 

 

Żegluję już 37 lat, w tym  po morzu 24. 

Pozdrawiam

Jendrek
kontakt:    kom. 513 418 709

                  mail: afiryn@wp.pl

Poniżej kilka fotek "a tak było w zeszłym roku i wcześniej "

na Helu jacht Heban.

 

w Liepaji

 

w Svaneke jedliśmy wędzone rybki z miejscowej wędzarni. Rewelacją okazały się wędzone krewetki, kolejnie lososie i trocie. Nawet zwykły wędzony śledź smakował inaczej niż nasz krajowy ze sklepu.

 

W porcie  Svaneke o świcie. My stoimy w tyle za innymi jachtami granatową Delfią.

 


 

A tutaj na fotce w Liepaji. Przypłynęliśmy zabytkowym jachtem WODNIK II typu Opal.

 


 

 

Facebook