Trwa kurs sternika jachtowego

Kurs sternika jachtowegoKurs sternika jachtowego rozpoczął się zajęciami teoretycznymi. Po tygodniowym zakuwaniu nadszedł czas na praktykę na jachcie. W kursie uczestniczy 6 osób. Manewrujemy na jachcie Carter 30 wypożyczonym z JKMW Kotwica z Gdyni. Pogoda nie rozpieszcza - wiatry w porywach do 9 B. 1/3 grota po zrefowaniu gna Trefla z prędkością 5 - 6 Knots. Manewrujemy pod Sopotem. Manewry człowiek za burtą nie wychodzą. Teoria i praktyka rozchodzą się. Człowiek pływa i pływa. 4-6 podejście do tonącego-udane. Teraz już kursanci rozumieją, że lepiej zapobiegać niż ratować.

To nie jeziorko gdzie manewry wykonuje się bezbłędnie za pierwszym razem. W nocy na morzu w sztormowej pogodzie szanse na uratowanie człowieka są naprawdę nikłe.

Poniżej kilka zdjęć (należy kliknąć aby powiększyć). Kolejne zdjęcia w dalszej części artykułu.

Marina Gdańsk Jacht na którym odbywało się szkolenie Wnętrze jachtu Trefl, który uzywaliśmy podczas szkolenia. Sternik jachtowy Solidnie wiało! Trefl na morzu - szkolenie na patent sternika jachtowego.

Nocleg w Marinie Gdańsk. Rano do Górek Zachodnich na dlasze manewrowanie oraz sam egzamin.

Wejście do Mariny Gdańsk stawanie w Y-bomach napawa kursantów tremą. Momentami bardzo dużą. Kilkakrotne powtórzenie manewru i już jest ok. Załoga porusza się z gracją i we właściwym tempie. Jacht manewruje na silniku pomiędzy innymi jachtami tak jak to życzą sobie przyszli sternicy.

Przed nocą wyjście na miasto.

Koło ratunkowe Jeszcze na Motławie Mijamy Sołdek Szkolenie na patent sternika jachtowego - w czasie żeglugi po Motławie - galeon w Gdańsku. Płyniemy na morze Wypływamy na morze Szkolenie na patent sternika jachtowego - załoga na morzu. Na zdjęciu Rafał Kauczor. Szkolenie na patent sternika jachtowego - Trefl na morzu Czas na jedzonko - w trakcie szkolenia na patent sternika jachtowego Sternik jachtowy

 

 

Facebook